Jaki hosting 2020? Podpowiadamy!

Rok 2020 w kontekście hostingu był szczególny. Dla wielu osób hosting okazał się być kluczowy dla prowadzenia działalności i funkcjonowania w dobie pandemii. Bez wątpienia okres 2020 roku był świetnym testem możliwości hostingu do celów, do których dotąd nie był wykorzystywany. Zachodzące w technologiach w bardzo szybkim tempie zmiany wymusiły również dostosowanie hostingu. W dalszym ciągu kluczową cechą hostingu jest jego wydajność oraz niezawodność.Zatem jaki hosting 2020 r. okazał się tym najlepszym?

 

Jaki hosting 2020? Ważne aspekty

Wybór najlepszego hostingu nie jest prosty, ofert jest całe mnóstwo, co jedna to wydaje się być bardziej atrakcyjna. Warto jednak przyjrzeć się nie tyle cenom pakietów ale ich szczegółom. Techniczne parametry mają duże znaczenie dla późniejszego zadowolenia z usługi. Wybór winien być przemyślany bowiem migracja pomiędzy hostingodawcami bywa kosztowna, skomplikowana i niesie pewne ryzyko dekompletacji danych. Poza parametrami technicznymi nie bez znaczenia jest zaplecze pomocy technicznej i jakość obsługi klienta. To ważne, by w razie wystąpienia problemu mieć możliwość zgłoszenia awarii i uzyskania szybkiej reakcji na problem. Ponadto liczy się przejrzystość umowy z hostingodawcą, warunków jej zawarcia i rozwiązania. Zdawkowe i nieprzejrzyste warunki zamówienia mogą budzić wątpliwości.

Kolejną kwestią, jaka winna być brana pod uwagę przy ocenie hostingu i wyborze hostingodawcy to rodzaj hostingu. Hosting współdzielony wygrywa ceną z serwerami dedykowanymi, niemniej jakość korzystania z serwera dedykowanego jest nieporównywalna pod kątem niezależności i możliwości modyfikacji. Coraz popularniejszy staje się serwer wirtualny, który stanowi pośrednie rozwiązanie między serwerem dedykowanym a hostingiem współdzielonym.

jaki hosting 2020

Zatem mając na uwadze powyższe, który hosting wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wiele zależy od potrzeb klienta. Mimo to można wymienić firmy liderów rynku, którym można zaufać. Do najpopularniejszych hostingodawców należy nazwa.pl, hostinger.pl, home.pl, az.pl. Bez wątpienia firmy te mają już swoja markę i popularność. Wybierając hosting 2020 roku nie skreślajmy firm o mniejszym zasięgu jak chociażby IDHosting, których oferta jest w pełni konkurencyjna z hostingodawcami prowadzącymi w rankingach internetowych.

Nie bacząc na firmę hostingodawcy planując zakup hostingu pamiętać należy bezwzględnie o obszarze danych do dyspozycji, ilość GB winna być jak największa. Dzięki temu będziemy mogli obsłużyć więcej danych i procesów, bez przerw, błędów, w szybkim czasie. To właśnie tego oczekują użytkownicy blogów, sklepów internetowych czy stron firmowych. Tym samym jakość hostingu przekłada się na sukcesy biznesowe w sieci. Tuż za miejscem na serwerze liczy się łatwość obsługi hostingu. Panel administracji winien być prosty w obsłudze, najlepiej z menu w języku polskim. Kolejnym kryterium wyboru powinien być system zabezpieczeń. Ochrona umieszczanych na serwerze danych to priorytet w XXI wieku, zwłaszcza w e-commerce. Z tym też związane jest następne kryterium czyli tzw. backup na wypadek wystąpienia trudności w funkcjonowaniu. Mając na względzie powyższe kryteria można porównać oferty zróżnicowane cenowo i zdecydować o konkretnej propozycji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]