Oferta Nazwa.pl

Nazwa.pl

Nazwa.pl to jeden z wielu hostingodawców, który ma swoje wady i zalety. Zanim zdecydujemy się na ofertę nazwa.pl warto przyjrzeć się bliżej zarówno plusom oferty jak też minusom. Pośród plusów bez wątpienia należy wymienić stabilność hostingu, jak również stosunkowo łatwą obsługę klienta. Ponadto plusem jest sprawnie działająca baza wiedzy pomocy technicznej oraz support techniczny online. Niestety na tym by był koniec zalet. Pozostałe cechy wypadają porównywalnie do innych, bądź gorzej. Najtrudniejszym elementem oferty jest system promocji w którym łatwo się zgubić. Każdy chce jakoś oszczędzić na inwestycji w hosting, jednak podpisując umowę z nazwa.pl trudno powiedzieć czy jest to oszczędność, gdyż w trakcie umowy warunki potrafią się zmienić radykalnie. Pierwszy rok zwykle jest bardzo korzystny cenowo, to swego rodzaju chwyt marketingowy. Kolejny już nie jest tak korzystny jednak klientom zazwyczaj trudno się oswobodzić z umowy.

Oferta

Popularność nazwa.pl wpływa na renomę hostingodawcy. Na polskim rynku to najpopularniejszy serwis hostingowy, który uchodzi za stabilny i godny polecenia. Niestety gdy przeanalizujemy parametry techniczne może okazać się że oferta ta wcale nie jest idealna, wręcz awaryjna. Zachęcająco brzmi oferta pakietu podstawowego z przestrzenią aż 50GB i nieograniczonym transferem w skali miesiąca. Z drugiej jednak strony od razu narzuca się użytkownikowi ograniczenie ilości adresów e-mail i baz danych do 25. W sytuacji klientów o niewielkich potrzebach nie jest to żadna wada. Zwłaszcza hosting nazwa.pl polecany i chwalony jest przez amatorów stron domowych, blogerów i małe firmy.

Plusem oferty nazwa.pl jest ochrona antywirusowa, dzięki czemu hostingodawca ten wciąż zajmuje miejsce w czołówce rankingu firm zapewniających usługi hostingowe. Oferta bazuje na kilku wersjach pakietów usług. Dostępne są pakiety – Hosting Cloud, WordPress Cloud oraz VPS. Każdy pakiet jest dobry na swój sposób, co uzależnione jest głównie od potrzeb klienta, użytkownika. Nazwa.pl to idealny hosting dla nieprofesjonalistów. Nie mając zbyt dużych oczekiwań zapewne będziemy zadowoleni. Jeżeli jednak mamy wiedzę którą chcemy wykorzystać możemy być zawiedzeni brakiem opcji. Prócz miejsca na serwerze hosting zapewnia aplikacje do tworzenia kont mailowych, zarządzania nimi jak też obsługi FTP. Z ciekawych funkcji warto wymienić wbudowany kreator www, jak też automatyczną wizytówkę gotową do publikacji od razu.

WordPress Cloud

Oferta dedykowana WordPress Cloud jest uwielbiana przez blogerów, bowiem jest stworzona na miarę potrzeb administratorów WP. Ten pakiet sprawdzi się też w przypadku sklepów online i galerii. W tym pakiecie dominuje Active.admin czyli panel do instalacji nieograniczonej ilości aplikacji. Ta usługa również zawiera automatyczna wizytówkę, jak też cechuje ją brak limitu kont pocztowych, baz danych i FTP. Dla klientów o większych potrzebach nazwa.pl przygotowała serwery VPS które umożliwiają samodzielne konfigurowanie środowiska programistycznego. Zaletą tego rozwiązania jest też elastyczność co do płatności oraz panel zarządzania Horizon.  
Click to rate this post!
[Total: 58 Average: 5]