Optymalizacja meta-tagów w WordPress

Optymalizacja meta-tagów nie jest zadaniem trudnym, jeśli wiemy jak należy ten proces przeprowadzić. Zacznijmy od tego czym są meta tagi. Są to słowa opisujące w skrócie witrynę. Ich określenie wspiera pozycjonowanie i nie tylko. Szybko pozwala zorientować się co zawiera strona. Odpowiednio zredagowany opis strony oddaje kwintesencję treści. Wielu twórców witryn o meta tagi dba już na etapie zakładania witryny, w przypadku innych niezbędna jest aktualizacja i optymalizacja meta-tagów. W w przypadku WP nie jest to trudne, wystarczy skorzystać z właściwej dedykowanej temu wtyczki WP.

Optymalizacja meta-tagów

Aby strona wyświetlała się w Google jako odpowiedź na wpisanie określonych słów trzeba witrynie pomóc ustawiając między innymi jej meta tagi. Meta tagi umiejscawiamy w kodzie źródłowym strony, dzięki którym wyszukiwarki internetowe wiedzą że dana strona posiada treści wyszukiwane przez użytkownika w danej chwili. Do podstawowych należy meta tag Title, będący tytułem strony. Uchodzi za najważniejszy tag, musi spełniać wymagania pozycjonowania jak i brandingu. W wyszukiwarce zwykle wyświetla się pierwsze 50 znaków tytułu, dlatego musi być on zwięzły i rzeczowy. Struktura Title oparta jest na zasadzie Najważniejsze słowo kluczowe – drugie ważne słowo | Nazwa marki. Każda podstrona i zakładana w witrynie powinna mieć własny title.

optymalizacja meta-tagów

Drugim meta tagiem jest Description. Opis ma zachęcać użytkownika do kliknięcia o czym mówi nam współczynnik klikalności CTR. Opis powinien mieć 160 znaków i być tekstem reklamowym zawierającym frazy pozycjonerskie. Powiązanym tagiem jest Keywords oraz Alt Text. Ten ostatni to opis obrazów długości do 125 znaków.

Ważnym z meta tagów jest Header czyli nagłówek. Pomagają one określić wyszukiwarce o czym jest strona www, a także budują strukturę tekstu. H1 jest nagłówkiem najważniejszym, w nim powinny znajdować się słowa klucze. Można ustawić aż 6 nagłówków, gdzie H6 jest najniższego rzędu.

Wdrożenie meta tagów w WP

Wdrożeniu Tittle i Description sprzyja wtyczka WP tzw. Yoast SEO. Z łatwością można wypełnić wskazane pola i zobaczyć podgląd w wyszukiwarce. Po zapisaniu tagi można edytować. Jeśli chodzi o nagłówki można ustawić je i poprawić w edytorze tekstowym, bądź w wersji html. Ważne jest to, że nagłówki mogą być równorzędne mimo posiadania różnego wyglądu i przeciwnie. Wygląd H1 do H6 można zmieniać w szablonie WP. To samo tyczy się opisów Alt. By dodać Alt wystarczy kliknąć obraz i wypełnić pole edycji po czym zapisać. Optymalizacja meta tagów winna być prowadzona na bieżąco lub co pewien czas dla uporządkowania witryny i poprawy jej pozycji w Google.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]