Oferta SuperHost.pl

SuperHost.pl

Zanim podejmiemy decyzje którą ofertę hostingu kupimy dobrze jest rozpoznać własne potrzeby. Nie zawsze potrzebujemy profesjonalnego pakietu bez ograniczeń w tworzeniu kont pocztowych czy z nieograniczonym transferem danych. Prowadząc niewielką stronę domową, czy wizytówkę firmową w sieci wystarczy nam stabilny i bezpieczny serwer o niewielkiej pojemności, niekoniecznie naładowany dodatkowymi usługami. Superhost.pl zapewnia swoim klientom kilka wariantów usług uzależnionych od potrzeb.

Opis pakietów

Najtańsza propozycją jest pakiet Hosting Start, to doskonały pakiet dla początkujących. Zapewnia on dostatecznie dużą przestrzeń serwera oraz podstawowe narzędzia ułatwiające korzystanie z serwera. Drugim z pakietów jest wariant Hosting Biznes. To bardziej rozbudowany wariant z pakietem antywirusowym, 30 dniowym backupem i bazami MySQL bez limitu. Najszerszym pakietem w superhost.pl jest wariant Hosting Pro. To oferta najdroższa, ale za to dedykowana profesjonalistom. Brak ograniczeń danych, transferu itd. pozwala na wiele możliwości.

Ciekawą opcją w superhost.pl jest 14 dniowy okres testów, dzięki którym można ocenić na ile usługa nam odpowiada. Plusem oferty są również funkcje dodatkowe, chociaż nie są wliczone w ceny pakietów, co może stanowić wadę oferty na tle konkurencji. Niepokojącym może być fakt iż superhost.pl w pakiecie Pro zapewnia niespójne dane co do pojemności. Z jednej strony promocja obejmuje brak ograniczeń. Z drugiej przypis informuje iż na starcie otrzymujemy zaledwie 300GB przestrzeni, które są poszerzane w miarę potrzeb z każdym dniem. Jest to pewna różnica, zwłaszcza gdy mamy potrzeby na starcie wyższe niżeli proponowane 300GB pojemności serwera.

Co jeszcze oferuje SuperHost.pl?

Wśród usług opcjonalnych wymienić należy certyfikaty SSL do zabezpieczeń blogów, e-sklepów itp., zarządzalne serwery VPS czy też serwery dedykowane. Interesującym dodatkiem jest dedykowana infolinia z opiekunem technicznym. Może to jednak wskazywać na problemy z hostingiem, które są wpisane w ofertę tego hostingodawcy. Dostęp do wsparcia technicznego jest ważny, niemniej sam dostęp to niewiele. Potrzeba jest kompetencji po stronie konsultantów jak też starań ze strony hostingodawcy o sprawne, bezawaryjne działanie serwerów, w tym rozwiązywanie zgłaszanych usterek i awarii przez użytkowników. Częste problemy w płynności i dostępie do danych odstraszają nowych użytkowników. I słusznie, zwłaszcza że oferta superhost.pl nie należy do najtańszych na rynku.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Decydując się na superhost.pl warto jest zapoznać się z regulaminem usług i cennikiem, nie tylko tym promocyjnym ale również standardowym. Związanie się umową z superhost.pl zobowiązuje, zatem należy mieć świadomość co nas czeka gdybyśmy w trakcie umowy chcieli zrezygnować z hostingu, przenieść stronę na inne serwery itp.

Opinie użytkowników o superhost.pl nie są zbyt pozytywne a to za sprawą niesprawnego systemu działania pomocy technicznej. Ponadto stabilność funkcjonowania zwłaszcza poczty pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jeśli chodzi o ofertę jest ona konkurencyjna.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]