Jaki hosting pod WordPress

Wybierając hosting z myślą o WordPress należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych cech jakie maja wpływ na dalsze funkcjonowanie witryny opartej na WP. Złe doświadczenia z działaniem WP mogą wynikać właśnie z fatalnego hostingu. Miliony użytkowników WP dowodzą, iż sam WordPress jest świetnym rozwiązaniem. Zastanawiając się jaki hosting pod WordPress należy zwrócić uwagę na szybkość działania hostingu, jego stabilność oraz bezpieczeństwo. To właśnie te cechy wpływają na bezawaryjność strony, szybkość jej działania a w dodatku wysoką pozycję w Google.

Jaki hosting pod WordPressa – Oczekiwania

Do działania WordPress niezbędny jest interpreter PH, jak też dostęp do systemu zarządzania bazami danych. Może być to MySQL, jak również MariaDB. Zaleca się także wsparcie protokołu HTTPS. Oczekiwania te nie są zbytnio wysokie wobec ofert z rynku, które w standardzie gwarantują powyższe. Jednak to nie wszystko. Jak się w praktyce okazuje bardzo ważna jest ilość miejsca na serwerze. Sama paczka instalacyjna WP to niewiele, jednak każda dodatkowa wtyczka, dane umieszczane na stronie www zajmują miejsce na serwerze. Zwłaszcza multimedia zabierają sporo miejsca. Na starcie zazwyczaj wystarcza 2 do 5 GB, niemniej z czasem potrzeby rosną. Pamiętać warto, że nie możemy wypełnić pakietu danych serwera w 100%. Im więcej wolnego miejsca pozostawimy tym szybciej strona będzie działać.

Kwestia transferu

Ilość miejsca to jedno, a szybkość transferu to drugi z elementów kluczowych dla hostingu. Każdy proces wykonywany przez aplikację, czyli każda wizyta użytkownika, jego akcja wymaga transferu danych. Im więcej użytkowników i reakcji tym transfer musi być wydajniejszy, aby strona się nie zawieszała, by płynnie odpowiadała na zadane akcje. Gdy planujemy duży ruch na stronie nie możemy poprzestać na standardowym transferze. W fazie początkowej transfer 50GB winien wystarczyć.

Jaki hosting pod WordPress

Instalacja WP a hosting

Jeśli nie mamy umiejętności programisty warto wybrać takiego hostingodawcę który umożliwia automatyczną instalację WP. Wówczas można skonfigurować WordPressa jednym kliknięciem myszy. Prócz instalacji istotne jest także wsparcie techniczne. Dobrze mieć zaplecze doradców w razie wystąpienia problemu, awarii. Profesjonalna pomoc zawsze się przyda, zwłaszcza dostępna całodobowo i w języku polskim.

Wydajność WP i hostingu

Wydajność WP jest ściśle związana z wydajnością hostingu. Istotne jest korzystanie z aktualnych wersji PHP i MySQL. Dotyczy to również obsługi dysków SSD, które działają szybciej niż dawne HDD. Najlepszym rozwiązaniem dla hostingu jest korzystanie z dysków SSD z NVMe. Co istotne, wszystkie dane winny być przechowywane na dysku SSD, niestety nie wszyscy hostingodawcy realizują ten warunek. Podobnie ważna jest lokalizacja serwera. Dla polskich użytkowników wskazany jest serwer europejski.

Pakiety dla użytkowników WP

Przeglądając oferty hostingodawców napotkamy szereg propozycji dedykowanych pod WP. Mimo wszystko decydując się na daną ofertę warto mieć na uwadze powyższe wskazówki dotyczące konkretnych cech hostingu. Praktycznie każda z firm hostingowych na polskim rynku dysponuje idealną ofertą na potrzeby WP, którą wybierzemy – zależy od wielu czynników. Bezwzględnie nie powinna decydować cena, czy też aktualna promocja, ale stosunek jakości do ceny. Wybierając jakościowy hosting możemy być spokojni o funkcjonowanie naszej witryny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]