Jaki hosting pod sklep internetowy wybrać?

Nawet najlepiej wykonany sklep internetowy nie odniesie sukcesu, jeśli witrynę sklepu umieścisz na kiepskiej jakości serwerze. Tym samym usługę hostingu porównać można do lokalizacji sklepu stacjonarnego, w którym liczy się zarówno wygląd wnętrza, prezentacja oferty, obsługa klienta, jak i lokalizacja sklepu, witryny sklepowej. Zatem jaki hosting pod sklep internetowy wybrać? Przeczytaj poniższy artykuł i wybieraj świadomie.

Wybór hostingu – dlaczego taki ważny

Wybór hostingu dla sklepu internetowego jest bardzo ważny z kilku powodów. Przede wszystkim hosting musi być bezawaryjny, by zapewnić użytkownikom dostęp do zasobów witryny w dowolnym czasie. Ponadto hosting winien być bezpieczny, odporny na ataki hakerów, włamania i inne incydenty cyberprzestępczości. Wpływają one bowiem na szybkość działania serwera oraz jego dostępność. Co więcej hosting musi być odpowiednio „szybki”. Czynników, które wpływają na ładowanie się witryny jest wiele, jednak kluczowym jest wspomniany hosting.

Na rynku dostępne są różne usługi hostingowe, począwszy od tradycyjnych po serwery VPS, dedykowane. W zależności od potrzeb, podobnie jak stacjonarnie kupimy mniejszą lub większą przestrzeń serwera, z rozbudowanymi usługami dodatkowymi, bądź też bez. Cena serwera jest ściśle zależna od rodzaju usługi, jej zakresu i oferowanej, gwarantowanej jakości. Przestronny serwer, nowoczesny o wielu możliwościach, w pełni bezpieczny, wydajny i bezawaryjny niestety nie kosztuje 1zł, co jednak nie znaczy, że usługi stosunkowo kosztowne na rynku są zdecydowanie lepsze. Tym samym wybierając hosting warto kierować się parametrami technicznymi, niekoniecznie ceną.

Jaki hosting pod sklep internetowy

Niewielki sklep online, niewielkie potrzeby

Z założenia sklepy internetowe nie potrzebują zaawansowanych rozwiązań hostingowych, jednak mając na względzie rozwojową przyszłość sklepu warto zainwestować w usługi hostingowe na wyższym poziomie niż niezbędny pakiet. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pakietu elastycznego, hybrydowego. Wraz z hostingiem progresywnym warto w jednej firmie wykupić domenę, certyfikat bezpieczeństwa i pocztę e-mail. Kompleksowa obsługa ma szereg plusów. Jeżeli nie mamy dostatecznej wiedzy jaki hosting wykupić, który pakiet z oferty wybrać by był optymalny dla sklepu internetowego, warto jest się poradzić doradcy ze strony hostingodawcy. Wbrew pozorom warto jest przetestować infolinię potencjalnego hostingodawcy pod kątem chęci pomocy, wsparcia. Zapewnienie pomocy technicznej w razie problemów z hostingiem to istotne kryterium wyboru.

Jaki hosting pod sklep internetowy – Długoterminowy wybór hostingodawcy

Decyzja o hostingu winna być przez nas przemyślana. Możemy zmienić hostingodawcę w trakcie funkcjonowania witryny online, jednak wiążę się z problemami technicznymi, komplikacjami z migracją w czasie. Dodatkowo decyzja ta może być obarczona karami umownymi, opłatami administracyjnymi generującymi niepotrzebnie dodatkowe koszty. Z reguły umowa za zakup serwera jest umową terminową obejmującą najczęściej okres roczny. Umowę należy przedłużyć opłacając abonament za kolejny rok. Przeglądając oferty firm hostingowych z pewnością znajdziemy ofertę dla siebie najbardziej odpowiednią.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]