Jak założyć sklep na WordPress – WooCommerce

Stworzenie sklepu internetowego nie jest trudne, a w XXI wieku pożądane. Coraz częściej i więcej kupujemy przez Internet. Kupując poprzez e-sklep jest to wygodniejsze zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego. Obsługa sprzedaży w sklepie internetowym jest zautomatyzowana, co dotyczy potwierdzenia zakupu, wysyłki, naliczenia kosztów dostawy, wystawienia faktury, powiadomień o dostępności itd.  Zatem jak założyć sklep na WordPress? Jedną z propozycji jest wtyczka WooCommerce.

Najlepszy wybór – WooCommerce

Stworzenie sklepu online na WooCommerce jest banalnie łatwe. Korzystając z dostępnych szablonów, wtyczek i wizualnego edytora każdy sobie poradzi z powodzeniem. Wystarczy pobrać szablon i wypełnić go treścią a nasz sklep będzie atrakcyjny i w pełni funkcjonalny. Oczywiście poza wersją podstawową możemy dodać szereg dodatków, dostępnych w wersji płatnej lub darmowej, jednak i bez nich możemy rozwinąć biznes internetowy. WooCommerce to propozycja zarówno dla małych jak i dużych sklepów. Korzystając z funkcjonalności WooCommerce możemy zoptymalizować czas zamówienia jak i realizacji złożonego zamówienia. Wystarczy poświecić nieco uwagi ustawieniom sprzedaży. WooCommerce to oprogramowanie open source dzięki czemu nie musimy płacić za licencję e-sklepu, jak i korzystać z licznych udogodnień związanych z rozwojem sklepu.

Sprzedawaj z powodzeniem

Sklep online na WordPress to szereg zalet, bowiem jest kompatybilny ze wszystkimi wyszukiwarkami, przeglądarkami jak i urządzeniami. Co więcej możemy zadbać w nim o klienta na najwyższym poziomie udostępniając formularze śledzenia wysyłki, płatności elektroniczne itd. Każdy prowadząc swój sklep online ma inne potrzeby, dla jednych kluczowa będzie wersja językowa, dla innych kwestia śledzenia postępu w pakowaniu i wysłaniu produktu. Coraz częściej poprzez e-sklepy są oferowane konkretne usługi, w tym usługi internatowe jak usługa doładowania telefonu, gry online itp. Sprzedawcy chętnie korzystają z WooCommerce jako oprogramowania niezawodnego w tym segmencie rynku.

jak założyć sklep na wordpress

Jak założyć sklep na WordPress – WordPress i WooCommerce w parze

Prowadząc blog, witrynę opartą na WordPress zbrodnią byłoby tworzyć sklep online na innej platformie mając do dyspozycji oprogramowanie kompatybilne. Wówczas sklep online jest elementem całego serwisu opartego na WP. Połączenie sklepu z witryną jest niezawodne gdy chodzi o te samą platformę. Podkreślić należy iż chodzi nie tylko o niewielkie sklepy online ale również o rozbudowane platformy e-commerce. Ilość wtyczek umożliwiających rozwijanie e-sprzedaży jest zaskakująco duża. Swobodnie możemy uatrakcyjnić nasz sklep online wedle aktualnych jak i przyszłych potrzeb. Zwrócić uwagę należy na fakt iż WooCommerce jest na bieżąco udoskonalany, dostosowywany do aktualnych standardów i aktualizowany pod kątem nowych wersji WP. Mając już zainstalowany WooCommerce należy pamiętać o okresowej aktualizacji, o której dostępności zapewne zostaniemy powiadomieni.

Techniczne zawiłości WP

By stworzyć sklep internetowy WooCommerce potrzebne są nam: hosting, domena oraz WordPress. Po pobraniu WP należy pobrać wtyczkę WooCommerce. Kolejno czeka nas dostosowanie sklepu do potrzeb, czyli wybór funkcji, wyglądu, zawartości, uzupełnienie produktów, spersonalizowanie procesu sprzedaży itd. Ponadto instalacja wtyczek udoskonalających naszą sprzedaż online, w tym płatności wielowalutowe, płatności blikiem, PayPal itp. Należy przy tym pamiętać o złotej zasadzie WP – zachować umiar. Im więcej wtyczek, udogodnień tym trudniej zachować WP w należytym działaniu. Jeśli już dokonamy najważniejszych zmian i aktualizacji niezbędne są testy oprogramowania.

Warto sprawdzić jak działa nasz sklep zanim udostępnimy go klientom i okaże się że nie wszystkie formularze wyświetlają się poprawnie a powiadomienia nie docierają do odbiorcy. Gdy coś nam nie działa jak miało funkcjonować dobrze jest skorzystać z pomocy technicznej oferowanej na licznych forach poświęconych WP. Najprostszym sposobem jednak jest odinstalowanie poszczególnych wtyczek i próbowanie funkcjonalności. Z uwagi  na darmowy i otwarty charakter platformy WP, również mamy bezpłatne i powszechnie dostępne doradztwo. Niestety niesie to za sobą ryzyko pobrania wtyczek nie do końca sprawdzonych i przemyślanych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]